Konny Zakątek na Podlasiu. Recenzja ośrodka powstałego z miłości do koni i natury.

W czerwcu 2023 spędziłam cztery dni pełne atrakcji w Konnym Zakątku w Hryniewiczach Dużych w województwie podlaskim. Jak mówią właściciele, Konny Zakątek powstał z miłości do koni i natury. To miejsce w środku lasu jest domem dla ponad 40 koni, oferuje lekcje jazdy konnej – ale nie tylko. Jest też wiele innych atrakcji i możliwość przenocowania.

Opowiem Ci, jak spędziłam tam czas, jakie są wady i zalety ośrodka oraz komu go polecam 🙂 Artykuł powstał we współpracy z Konnym Zakątkiem.

Konny Zakątek. Recenzja spokojnego ośrodka na Podlasiu

Informacje praktyczne

 • ośrodek znajduje się w Hryniewiczach Dużych w województwie podlaskim, 8 km od Bielska Podlaskiego i 40 km od Białegostoku.
 • Z Konnego Zakątka w mniej niż godzinę dojedziesz do licznych atrakcji Podlasia: Krainy Otwartych Okiennic, Góry Grabarki, Narwiańskiego Parku Narodowego czy Białowieży.
 • Nocleg jest możliwy na polu namiotowym z dostępem do prysznica, toalety oraz grilla. W ofercie są też domki dla grup zorganizowanych, od 8 do 16 osób (stan na lipiec 2023), a w planie są również mniejsze domki dla rodzin.
 • Konny Zakątek oferuje atrakcje związane z końmi: lekcje jazdy na każdym poziomie zaawansowania, wyjazdy w teren, lekcje „z ziemi” o mądrej pracy z koniem i inne. Przy brzydkiej pogodzie zajęcia odbywają się na krytej ujeżdżalni, a przy sprzyjających warunkach – na zewnątrz.
 • Oprócz „konnych” atrakcji znajdziesz tam saunę, balię, mini-zoo, plac zabaw, możliwość zakupu przekąsek, zorganizowania ogniska czy grilla. W planie jest też serwowanie lokalnej kuchni 🙂
 • Na terenie ośrodka jest zasięg sieci komórkowej oraz Internetu – nie spodziewaj się jednak zawrotnej prędkości. Filmiki mogłam wrzucać tylko w wybranych miejscach 😉

Aktualne cenniki znajdziesz na stronie tutaj.

Atrakcje w Konnym Zakątku

Lekcje jazdy konno

Kiedy przyjechałam na Podlasie, miałam na swoim koncie dwie lekcje jazdy konno ponad pięć lat temu. Czyli nie umiałam nic. Instruktorzy Konnego Zakątka przedstawili mi uroczą klacz, Pestkę, z którą pracowałam przez trzy dni po godzinie. Instruktorzy cierpliwie tłumaczyli kolejne kroki, a ja co dzień dostrzegałam postęp. Trzeciego dnia nawet przeszłam do kłusu!

Każda lekcja rozpoczyna się od zaprowadzenia konia do ujeżdżalni. Następnie wsiadamy, instruktorzy regulują długość strzemion, po czym zaczynają się ćwiczenia. Pod koniec zajęć zawsze pytali, czy mam ochotę pojeździć na oklep. Po dwóch kółkach bez siodła, odprowadzaliśmy konie do siodlarni.

Jestem zadowolona z lekcji, czuję, że zrobiłam duży postęp, jak na trzy godziny. Instruktorzy byli sympatyczni i cierpliwi 🙂 Moi przyjaciele oraz 8-mio letni syn partnera również mają pozytywne wrażenia z lekcji.

Lekcja „Praca z koniem z ziemi”

Zespołowi Konnego Zakątka zależy na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i współpracy ze zwierzętami i chcą się tym podejściem dzielić z gośćmi. Robią to w czasie lekcji nazywanej „pracą z ziemi”, kiedy właściciel, pan Tomasz tłumaczy zachowania konia, pokazuje, jak się z nim porozumieć, jak odczytać jego nastrój.

Efekt? Po 40 minutach zajęć 8-miolatek potrafił bez niczyjej pomocy skłonić konia do ruszenia z miejsca siedząc na nim na oklep. Bezbłędnie kontrolował też jego ruchy na ziemi i wiedział jak pokazać koniowi, że coś robi nie tak. Imponujące!

Off-roadowa przejażdżka starym jeepem

To atrakcja, która dostarczyła mi najwięcej adrenaliny 😉 Właściciel ośrodka zabiera gości na przejażdżkę poza drogami, które można pokonać zwykłym samochodem. Jechaliśmy przez leśne wyboje, a nawet przekraczaliśmy rzeki! Przejazd trwał około 30 minut. Rewelacyjna zabawa 🙂

Mini-zoo

W mini-zoo na terenie ośrodka mieszkają kozy, króliki, kury, gęsi… ale również bardziej egzotyczne zwierzęta, jak alpaki.

Ale nie trzeba wchodzić na teren zoo, by mieć kontakt ze zwierzętami. I nie myślę o koniach 🙂 Cały Konny Zakątek opanowany jest przez… koty. Mieszka ich tam około 15, a do tego 4 psy. Opiekuje się nimi ekipa z Zakątka.

Inne atrakcje

Na terenie ośrodka znajdziesz saunę, balię, plac zabaw, grilla i miejsce na ognisko. Poza tym ekipa Konnego Zakątka jest otwarta na sugestie. Chcesz wejść na koniu do stawu? Przejechać się starym ursusem, który wzbudza wspomnienia z dzieciństwa? Porozmawiaj z zespołem, a jest spora szansa, że spełnią Twoją prośbę 🙂

Nocleg w Konnym Zakątku

Konny Zakątek oferuje duże pole namiotowe dla namiotów, kamperów i przyczep. Wszyscy goście mają dostęp do prysznica, toalety i grilla. Na terenie ośrodka są wiaty osłaniające przed deszczem i wiatrem, w których można zjeść przygotowany na grillu lub na ognisku posiłek.

Są też dwa duże domki dla grup 8- i 16-osobowych. Ja wraz z przyjaciółmi zajęłam domek dla 8 osób. Domek ma trzy piętra – na parterze znajduje się salon z kuchnią i łazienką, na pierwszym piętrze są trzy pokoje – dwa dwuosobowe i jeden jednoosobowy. Na poddaszu znajduje się kolejny pokój dla 4 osób. W domku niczego nam nie brakowało 🙂

Ekipa Konnego Zakątka ma również w planie otwarcie mniejszych domków dla rodzin, jednak póki co (lipiec 2023) nie są jeszcze dostępne.

Podsumowanie i ocena Konnego Zakątka

Największe zalety Konnego Zakątka

 • świetne podejście do koni pełne szacunku do zwierzęcia,
 • miejsce jest prowadzone przez ludzi z pasją, otwartych na rozmowę i propozycje gości,
 • cierpliwe instruktorki jazdy,
 • cisza, spokój i kontakt z naturą,
 • mnóstwo atrakcji na miejscu dla dorosłych i dzieci,
 • lokalizacja – w mniej niż godzinę można dotrzeć do wielu ciekawych miejsc na Podlasiu.

Wady Konnego Zakątka

 • póki co (lipiec 2023) brak mniejszych domków dla rodzin,

Oprócz tego nie widzę obiektywnych wad tego miejsca. Oczywiście jeśli do Konnego Zakątka trafi nieodpowiednia osoba, na pewno dostrzeże wady. To miejsce nie jest dla każdego 🙂

Odwiedziny w Konnym Zakątku NIE są dla:

 • osób szukających imprez, lubiących spędzać urlop przy drinku i głośnej muzyce,
 • tych, którzy lubią spędzać wakacje w cztero- lub pięciogwiazdkowych hotelach i wysoko cenią sobie komfort,
 • osób, które muszą pracować zdalnie i potrzebują szybkiego Internetu. Zasięg Internetu mobilnego jest i można odpowiedzieć na pilne maile lub załadować stories na Instagram, jednak nie licz na wykonywanie skomplikowanych zadań.

Ocena

Miejsce uzyskuje ocenę 9/10. Z przyjemnością jeszcze wrócę 🙂

W Konnym Zakątku rewelacyjnie odnajdą się osoby:

 • szukające kontaktu z naturą i zwierzętami,
 • lubiące wypoczynek w spokoju i ciszy,
 • które chcą poszerzyć wiedzę o koniach, nauczyć się jeździć, poprawić umiejętności,
 • lubiące nocleg na polu namiotowym LUB podróżujące w większej grupie.

Artykuł powstał we współpracy z Konnym Zakątkiem.

Sprawdź również:

10 atrakcji i ciekawych miejsc, które warto zobaczyć na Podlasiu.

Gdzie pojechać na wakacje w Polsce? 8 ciekawych pomysłów na lato.

Jak spędzić niezapomniany weekend na Mazurach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *