O mnie

Cześć!
Mam na imię Dorota, a na tym blogu pomogę Ci zaplanować Twój idealny weekend w Polsce! 🙂

A teraz odpowiem na kilka pytań, które mogą chodzić Ci po głowie, jako nowemu czytelnikowi bloga. Zapraszam, poznajmy się!

Skąd u Ciebie zainteresowanie podróżami?

Od zawsze cieszyło mnie aktywne spędzanie czasu i podróże. Kiedy na studiach zaczęłam szukać swojego stylu podróżowania, wyjechałam na 6-cio tygodniowy wolontariat do Petersburga z organizacją studencką AIESEC.

To było niesamowite doświadczenie, które popchnęło mnie do odkrywania dalekich krajów. W dłuższą podróż i na wolontariat wyjechałam później również do USA i do Tajlandii, odwiedziłam jezioro Bajkał i mnóstwo pięknych miejsc w Europie.

Ale po Polsce też podróżujesz?

Oczywiście. Po dalekich podróżach za każdym razem wracałam do domu. Do Polski. Podróżowałam tutaj dużo, najczęściej krótko, weekendowo.

Coraz bardziej cieszyłam się tym, jaki nasz kraj jest piękny. Jaki różnorodny.

Mamy wszystko.

Góry, lasy, jeziora, morze, wydmy, pustynię.

Cztery pory roku, dzięki którym każde z tych miejsc zmienia szatę.

Mamy przepiękny kraj i kocham go odkrywać. I mówić o tym, zarówno rodakom, jak i wszystkim osobom spoza Polski, których spotykam w podróży 🙂

Skąd wiesz, jak prowadzić bloga?

O dalekich podróżach od 2015 roku piszę bloga podróżniczego Born Globals. Z moich porad skorzystało w ostatnim roku już ponad 300 000 użytkowników. Blog rozwija się szybko, a najpopularniejsze tematy tam to Petersburg, Tajlandia, czy Paryż.

Dotarło do mnie jednak, że za mało tam Polski. Stąd do głowy przyszedł mi pomysł na Weekendówkę.

Co znajdę na Weekendówce? Czym różni się od podobnych blogów?

Na Weekendówce znajdziesz konkretne plany podróży na weekend w Polsce rozpisane tak, że nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko spakować plecak i ruszać 🙂

Tutaj wykorzystując moje doświadczenie podróźnicze i blogowe pokażę Ci, jak odkrywać nasz piękny kraj. W weekend. Ten krótszy i dłuższy 🙂

Twoje ulubione miejsce w Polsce?

Góry. Wszystkie. Najlepiej słoneczną, kolorową jesienią.

Ulubione miasto w Polsce?

Moje Katowice. Nie są idealne, ale przeszły wspaniałą metamorfozę na przestrzeni ostatnich lat i jestem z nich dumna!

Co robisz, gdy nie podróżujesz i nie piszesz blogów?

Fotografuję. Ciągle te umiejętności doskonalę, przeplatając sukcesy spektakularnymi wpadkami 😉

Biegam (żeby móc żreć ciastki). Mój najdłuższy dystans do tej pory to półmaraton (w 2 godziny 3 minuty 56 sekund). Jakimś cudem przeżyłam 🙂

Czytam książki. Był czas, kiedy czytałam ponad 50 książek rocznie, ale potem dopadło mnie dorosłe życie i ta liczba zmniejszyła się o jakieś 80% 😉 Nadal jednak świetnie mnie to relaksuje.

Pracuję w korpo. Z czegoś trzeba żyć, no 😉

Rozgość się, Czytelniku. Jeśli masz jakieś pytania, napisz do mnie na Facebooku lub Instagramie. Będzie wspaniale, jeśli mnie tam też polubisz i zaobserwujesz 🙂 Możesz też wysłać mi maila na:

dorota@weekendowka.pl

Jeśli chcesz nawiązać ze mną współpracę, zapraszam tutaj.