Ojcowski Zakątek. Recenzja domku w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego.

W czerwcu 2023 miałam okazję spędzić dwa dni w domku Ojcowski Zakątek (dawniej: Ojcowskie Zacisze) w Woli Kalinowskiej w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego. Na wyjeździe byliśmy we dwoje z partnerem i przetestowaliśmy wszystkie udogodnienia, jakie oferuje domek. Relaksowaliśmy się, ale byliśmy też zmuszeni pracować zdalnie.

Opowiem Wam, jak było, jakie są zalety i wady domku i czy moim zdaniem warto. Artykuł powstał we współpracy z Ojcowskim Zakątkiem.

Ojcowski Zakątek – domek w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego

Informacje praktyczne

  • domek znajduje się w Woli Kalinowskiej w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego. Odległość od zamku w Ojcowie wynosi niecałe 4 km, a od zamku Pieskowa Skała niecałe 5 km.
  • aktualna cena znajduje się na stronie domku tutaj oraz na Booking.com tutaj.
  • w domku zmieści się do 5 osób. Trzy osoby śpią w sypialni (2 + 1), a dwie pozostałe na kanapie lub… na hamakach!
  • Domek składa się z salonu połączonego z kuchnią i łazienki (parter) oraz sypialni i strefy z hamakami (na piętrze). Ma też taras z ławką, leżakami, huśtawką i podgrzewaną balią,
  • przy domku znajduje się miejsce parkingowe na dwa samochody,
  • odległość do najbliższego sklepu wynosi 650 m.
  • w domku znajduje się klimatyzacja (która również ogrzewa)

Sprawdź stronę domku tutaj oraz profil na Booking.com tutaj.

Zalety domku Ojcowski Zakątek

Rewelacyjna lokalizacja. Do największych atrakcji Ojcowskiego Park Narodowego dotrzesz samochodem w kilka minut lub dojdziesz piechotą (godzina spaceru do zamku Ojców, półtorej godziny do Bramy Krakowskiej, dwie godziny do Pieskowej Skały).

Przemyślane wyposażenie. Jeszcze nigdy nie byłam w tak wspaniale wyposażonym domku wakacyjnym. Właściciele pomyśleli o takich detalach jak kapcie dla gości, parasol, szczoteczki i pasta do zębów, dezodoranty, tampony, świeczki, zapałki, gry planszowe, zabawki, książki… są nawet sztalugi i farby! I wiele innych przydatnych przedmiotów.

Cisza, spokój i kontakt z naturą. Z tarasu słychać jedynie świerszcze, plus nam trafił się jeszcze ryczący jeleń 🙂

Piękne wnętrze, w którym przyjemnie przebywać. Hamaki sprawiają ogromną frajdę zarówno małym jak i dużym gościom, a dzięki kominkowi robi się jeszcze przytulniej.

Balia na tarasie oraz wanna w łazience są idealne na relaks! Nie omieszkałam skorzystać z obu.

Miejsce na ognisko z rusztem do upieczenia jedzenia.

Wady domku Ojcowski Zakątek

Brak WiFi (dane na czerwiec 2023). Ponieważ musiałam pracować zdalnie, była to dla mnie istotna wada, ale jeśli wybierasz się na relaks, może okazać się również zaletą 😉 Internet mobilny najlepiej odbiera na tarasie, w domku nie wszędzie jest wystarczający zasięg.

Przesuwne drzwi do łazienki, którymi łatwo boleśnie przytrzasnąć sobie palce. Ja przytrzasnęłam… Warto uczulić szczególnie dzieci, by były ostrożne zamykając. Plus takie drzwi nie izolują łazienkowych dźwięków, co może być niezręczne w zależności od relacji między gośćmi 😉

Ocena

9/10

Uważam, że domek jest rewelacyjny i jest jednym z najbardziej klimatycznych miejsc, w jakich spędziłam czas w podróży.

Gorąco polecam szczególnie parom i rodzinom z dziećmi. Rezerwacji dokonasz przez stronę domku tutaj oraz na Booking.com tutaj 🙂

Linki do noclegów na bookingu w tym poście są linkami afiliacyjnymi. To znaczy, że jeśli zarezerwujesz pobyt korzystając z mojego linka, ja dostanę drobną prowizję bez różnicy w cenie dla Ciebie. Jeśli z nich skorzystasz, serdecznie dziękuję! 🙂

Dorota

Artykuł powstał we współpracy z Ojcowskim Zakątkiem.

Sprawdź też artykuły o atrakcjach w okoliy:

Ojcowski Park Narodowy. Najpiękniejsze atrakcje na aktywny weekend

Zamek w Ojcowie. Jak wygląda zwiedzanie i czy warto?

Zamek w Pieskowej Skale. Jakie ciekawostki, legendy i historie wiążą się z zamkiem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *